تبلیغات
كامپیوتر - هارد دیسك جدید تمامی اطلاعات را به شكل خودكار رمزنگاری می‌كند
 هارد دیسك جدید تمامی اطلاعات را به شكل خودكار رمزنگاری می‌كند ... عمومی ,
شركت "سی‌گیت"(‪ ،(Seagate‬بزرگترین تولیدكننده هارد دیسك در جهان، به زودی محصول جدیدی را به بازار می‌دهد كه به صورت خودكار تمامی اطلاعات ثبت شده در هارد دیسك را رمزنگاری كرده و دسترسی بیگانگان به اطلاعات شخصی كاربران را غیر ممكن می‌كند.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران، از ایرنا، شركت "سی‌گیت" هارد دیسكهای جدید خود را به فناوری جدیدی موسوم به "درایو تراست" مجهز كرده كه بر اساس آن هارد دیسك پیش از راه‌اندازی سیستم‌عامل رایانه(بوت شدن)، از كاربر درخواست ورود كلمه عبور می‌كند.

شركت "سی‌گیت" اعلام كرده است كه نمونه‌های ‪ ۸۰‬گیگابایتی، ‪ ۱۲۰‬گیگابایتی و ‪ ۱۶۰‬گیگابایتی از این هارد دیسك جدید را اوایل سال میلادی آینده به بازار خواهد داد.

هارد دیسك جدید كه نخستین هارد دیسك با قابلیت رمزنگاری خودكار اطلاعات محسوب می‌شود، به ویژه برای استفاده در لپ‌تاپها كه خطر سرقت آنها همواره وجود دارد، بسیار مفید خواهد بود.

اكنون امكان قرار دادن كلمه عبور برای سیستم‌عامل رایانه وجود دارد اما كارشناسان امنیتی عقیده دارند كلمه عبور تعیین شده توسط سیستم‌عامل دستگاه به هیچ وجه امنیت كامل اطلاعات موجود در هارد دیسك رایانه را تامین نمی‌كند.

هارد دیسك جدید "سی‌گیت" با نام "مومنتوس اف‌دی‌یی.‪ "۲‬با استفاده از یك تراشه ویژه رمزنگاری تمامی اطلاعات ثبت شده در خود را به صورت خودكار رمزنگاری كرده و آنها را از دسترسی بیگانگان محافظت می‌كند.

منبع: http://www.iritn.com
نوشته شده توسط مینا