تبلیغات
كامپیوتر - Windows و راههایی برای استفاده از عكس
 Windows و راههایی برای استفاده از عكس ... نكته ها و ترفندها ,
زمانی كه در حال طراحی وب سایت یا درست كردن Presentation یا سر هم كردن یك آلبوم عكس خانوادگی هستید. این فایل های بزرگ media به زودی كل كامپیوتر شما را می پوشند. Windows راههایی را برای احاطه بیشتر بر روی این فایل های بزرگ مهیا كرده.
به كارگرفتن panel: task panel در سمت چپ Explorer در Windows xp قرار گرفته و به شما كنترل بیشتری بر روی فایل ها و فولدرها دارید. اگر شما این پنل را نمی بینید شاید یك پنجره از فولدرهای ویندوز شما خیلی كوچك باشد و یا شاید panel شما خاموش باشد. برای روشن كردن این panel ازمنوی tools بخش folderoption را انتخاب كنید و بعد بر روی show common task in folder كلیك كنید.شاید پنل در بعضی از پنجره ها آنقدر با ارزش نباشد. برای ایجاد تغییرات در این لیست در یك فضای خالی از فولدر كلیك سمت راست كنید. Customizie This Folder را انتخاب كنید.(این Command برای شاخه های root وجود ندارد). از پنجره باز شده Castomize را انتخاب كنید و از منوی what kind of folder بخش مورد نظر را انتخاب كنید كه بیشتر به محتوای داخل فولدرتان شبیه باشد مثل photo Album برای فولدری كه چندین عكس را در برگرفته بر روی Apply كلیك كنید و اگر task panel آپشن هایی را كه خواسته بودید نمایش داد بر روی ok كلیك كنید.
حالتی را كه در فولدر انتخاب كردید شاید حالت view شما را در آن فولدر تغییر بدهد مثلا از Thumb nails به icon یا Details. برای تغییر دادن view در این فولدر مخصوص از منوی view حالت مورد نظر را انتخاب كنید حالت Filmstrip فقط زمانی ظاهر میشه كه فولدر چنین عكس را در برگرفته باشد.

فعال كردن thumbnails : تمام windows ها از 98 به بعد می تونند فایل های معروف مثل bmp وgif و jpg به صورت thumbnails نشان بدهند. برای فعال كردن این حالت از منوی viewبخش Thumbnails را انتخاب كنید در ویندوز 98 شما این آپشن را نمی بینید ولی فقط backspace را بزنید برای برگشتن یك مرحله به قبل و بر روی فایل اصلی كلیك سمت راست كنید (كه در برگرفته عكس باشد) و properties را انتخاب كنید در قسمتGeneral گزینه Enable thumbnail view را تیك بزنید و بر روی ok كلیك كنید. دفعه بعد كه وارد فولدر شوید عكس ها را به صورت thambaails می بینید.

تغییر اندازه thumbnail: نرم افزار مجانی Tweak قسمتی از (power toys collection) به شما اجازه می دهد كه سایز و كیفیت این thumbnails ها را تغییر بدهید. اگه این نرم افزار را ندارید می توانید از لینگ زیر برای windows xp دانلود كنیدhttp://www.microsoft.com/windows xp/downloads/powertoys.asp

فشردن thumbails های بیشتر درون یك فولدر راه دیگری وجود دارد، اول مطمئن باشید كه فولدربار خاموش است، حالا بر منوی view→Explorer bar و بعد folder را انتخاب كنید حالا بر روی فولدری كه thamboails شما را در بر گرفته كلیك كنید. حالا shift را نگه دارید و بر روی فولدركلیك كنید اسم فایل را مخفی می شود و این عمل موجب بزرگتر شدن سایز عكس می شود.

تماشا كردن چندین فایل به صورت هم زمان : ویندوز me به شما این امكان را می دهد كه فایل ها را به صورت slide show ببینید. در ویندوز xp قابلیتهای اضافه شده كه اجازه می دهد فایل عكس صدا و فیلم را بطور مستقیم از یك پوشه مشاهده كرد برای این كار اول مطمئن شدید كه فولدر كه این multi media را در بر گرفته حالت task panel فعال است شما به كلیك كردن slide show و play all و با play all می توانید همه فایل ها را یك باره وارد windows media player كنید.

 منبع: http://www.pcworld.com


نوشته شده توسط مینا