تبلیغات
كامپیوتر - نكاتی در رابطه با افزایش راندمان ویندوز
 نكاتی در رابطه با افزایش راندمان ویندوز ... نكته ها و ترفندها ,
بررسی راندمان ویندوز 2000 در آرایش های مختلف
- با تنظیمات درست می توان ویندوز 2K ( Win 2000 ) را به حالت رومیزی با بالاترین راندمان به كار گرفت. مثلا با تنظیمات سرویس های مدیریت حافظه، دسترسی به رجیستری، دیسك I\O و غیره می توان این كار را انجام داد.

راندمان در حالت شبكه
W2K آماده سرویس Gigabit ( 1000Mb\Sec ) می باشد. یعنی قادر است سطوح خروجی شبكه را با استفاده از كارت های Gigabit به بالاترین حدبرساند. برای مثال كارت هایی كه برای استفاده از جنبه های پیشرفته TCP\IP مثل Chcksum Offloading و Large Send در W2K طراحی شده اند. W2K می تواند تا 25% خروجی شبكه را بیشتر از NT Server ارایه دهد و نزدیك به 4 Gbps داده را ارسال و دریافت نماید. با انجام درست تنظیمات فوق می توان به این ویژگی ها دست یافت.

راندمان در حالت وب سرور
با ارتقای NT سرور به W2K سرور در یك سرویس دهنده وب، بلافاصله راندمان افزایش می یابد. این پیشرفت ها در اجرای ASP و مقیاس پذیری SMP می باشد. به علاوه اجرای برنامه های ASP در حالت خارج از فرایند (Out-Of-process ) اجرای بهتری در W2K دارد. به علاوه، اجرای خام صفحات وب ساكن سرور ، به مقدار زیادی افزایش یافته كه این به دلیل نتایج SpecWeb96 می باشد.

راندمان بهتر در حالت File & Print Server
با بهینه سازی بسیاری از ویژگی های اجزای سرور فایل مثل اندازه میزان حافظه مجازی برای نگهداری ذخیره فایل ها ( Cache از 496 MB به 960 MB . File ) بهینه سازی تغییر مسیر دهنده SMB ( SMB Redirector ) روی W2K و بهبود فایل سیستم NTFS ، ویندوز W2K می تواند امكانات سرویس فایل بهتری را به دست دهد. با برنامه های محك زدن مثل NetBench . راندمان ویندوز 2K تا 26% بیشتر از NT می باشد. در بعضی اوقات به خصوص وقتی كه اشتراك فایل ها روی یك پارتیشن ذخیره می شوند. W2K تا بیش از 2 بار اجرای سرور فایل بهتری را نسبت به NT Server به دست می دهد. در مقایسه با سرویس چاپ W2K تا 3 برابر بیشتر كاغذ را در ثانیه نسبت به NT چاپ می كند. همچنین اینكه راندمان چاپ كردن. به همان نسبت به NT چاپ می كند. همچنین اینكه راندمان چاپ كردن. به همان نسبت كه تعداد چاپگرها بیشتر می شوند پایین نمی آید. به علاوه W2K می تواند تحویل (Rendering ) را در یك ، سوم زمان نسبت به NT صورت دهد و نیاز به یك،سوم از وقت CPU دارد.

اجرای بهتر در حالت سرور برنامه
- W2K یك بستر بهتر برای اجرای برنامه های تجاری می باشد. مقیاس پذیری SMP بهتر، راندمان شبكه بهینه شده، پشتیبانی از حافظه فیزیكی بیشتر باعث افزایش قدرت W2K در سرویس برنامه شده است . به علاوه پیشرفت های اساسی در آنچه كه Com+ نامیده می شود. ( Com & Microsoft Transaction Server ) باعث راندمان بهتر برای اجرای برنامه های مبتنی بر Com شده است. به علاوه قابلیت های پردازش تراكنش Com+ می تواند به عنوان یك مانیتور تراكنش در زمان اجرا برای بهبود برنامه های بانك اطلاعاتی به كار رود.

نوشته شده توسط مینا