تبلیغات
كامپیوتر - نكاتی در رابطه با راندمان ویندوز
 نكاتی در رابطه با راندمان ویندوز ... نكته ها و ترفندها ,
آموزش چگونگی نصب IPV6 ( در ویندوز سرور 2003 )
در حالیكه را ه طولانی برای شركت ها در پیش است تا به سوی آن گام بردارند ولیكن IPV6 به آرامی اما مطمئن راه خود را برای ورود به محصولات باز كرده است. استفاده آن در ویندوز 2000 به طور آزمایشی می باشد. اما در ویندوز سرور 2003 جنبه های كاملی از ان وجود دارد. اما از آنجاییكه IPV6 هنوز در حال یافتن راهی است تا در شبكه ها وارد شود. اما نصب آن گزینه ای پیش فرض نمی باشد. برای نصب IPV 6 . مراحل زیر را دنبال نماید:
1- ابتدا به Control Panel وارد شده و دوباره روی آیكون Network Connection كلیك نمایید.
2- بر روی آداپتور شبكه ای كه قصد فعال ساختن IPV 6 را دارید كلیك راست نمایید و گزینه Properties را انتخاب نمایید.
3- بر روی Install كلیك نمایید.
4- از لیستی از انتخاب های نصب، گزینه Protocol را بپذیرید و بعد روی دكمه Add كلیك نمایید.
5- مورد Microsoft TCP\IP Version را بپذیرید و بعد روی دكمه OK كلیك نمایید.
IPV 6 یك رابط گرافیكی تمیز ارائه نمی دهد كه مثل پیكربندی IPV 6 را از طریق یك پوشه خط فرمان جدید كه netsh نام دارد تنظیم و پیكربندی نمایید. شما می توانید netsh را از طریق خط فرمان چه با گزینه (Option )‌ و چه بدون آن صدا بزنید. وقتی از طریق گزینه ها فراخوانی نمودید، Netsh عملیات خواسته شده شما را انجام می دهد. احضار netsh بدون هیچ پارامتری شما را وارد پوشه ای می كند كه از ان می توانید یك لیست كامل از فرامین netsh را با تایپ علامت؟ به دست آورید.

چرا بعد از نصب كارت شبكه در ویندوز 98 سیستم به كندی بالا می آید؟
بعد از نصب NIC ویندوز در حدود 10 تا 20 ثانیه معطل می كند تا بالا بیاید و این بدین خاطر است كه ویندوز سعی می كند تا از كارت شبكه شما آدرس IP های آن را بخواهد و چون كارت شما آدرس ندارد و فقط بر روی سیستم شما نصب گردیده . نمی تواند این آدرس را در اختیار ویندوز قرار دهد. برای این كار به اپلت Control panel وارد شده و سپس تعیین وارد قسمت Network شوید در قسمت مربوط به پروتكل TCPIIP . یك آدرس الكی مثل 192.168.12 وارد نمایید . از این پس وقتی سیستم را بالا می آورید به سرعت لود می شود.

نقش DAM ( Direct Memory Access ) در ویندوز چیست؟
وقتی قرار باشد اطلاعاتی از طریق هارد دیسك به حافظه RAM منتقل گردد در این فعل و انفعال CPU نیز دخالت می كند و باعث كندی انتقال دیتا می شود ولیكن در سیستم خطوطی به نام DMA وجود دارند كه باعث انتقال سریع اطلاعات بدون دخالت مستقیم CPU می شوند از سیستم های ویندوز 95 (Win98 OSR2 ) به بعد ویندوز دارای این امكان گردیده تا بتوان این ویژگی را در آن فعال نمود. این كار باعث سریعتر شدن نقل و انقال دیتایی می گردد اما قدری از حافظه و سرعت پردازش را می بلعد كه در اكثر سیستم های امروزی مقدار قابل توجه ایی نمی باشند. برای فعال ساختن این ویژگی به Device Manager وارد شده و كنترولر هارد یا CDROM را پذیرفته و گزینه Properties را بپذیرید و سپس جعبه DMA را علامت دار نمایید. به همین سادگی .
منبع:http://www.iritn.com
نوشته شده توسط مینا