تبلیغات
كامپیوتر - نكاتی در رابطه با افزایش راندمان ویندوز
 نكاتی در رابطه با افزایش راندمان ویندوز ... نكته ها و ترفندها ,
چگونه می توان سرعت شماره گیری مودم (Dial-Up ) را افزایش داد؟
به طور پیش فرض مقدار زمان Dial Tone در ویندوز 100 میلی ثانیه است كه می توان مقدار كمتری مثلا 50 میلی ثانیه را برای آن قائل شد. برای این كار به مسیر زیر وارد شوید:
Modem(Properties)- Connection- Advance-Extra Settings=S11=50
گاهی اوقات DUN شماره گیری كرده و وصل می شود و لیكن به زحمت پیغام «Connecting to Network »‌را نمایش می دهد. یعنی هنوز هم این پیغام در حال نمایش است و می گوید در حال وصل شدن هستم در حالیكه شماره گیری تمام شده. در این مسئله مقصر خود DUN می باشد زیرا پروتكل های اضافه ایی را در حال بایند نمودن می باشد. جهت حل این مشكل بر روی آیكون ISP ی مورد نظرتان كه بر اساس كارت اینترنت درست كرده اید كلیك راست نموده و گزینه properties رابپذیرید. سپس موارد Server Types و بعد Logon to Network را انتخاب نمایید. ابتدا این گزینه را غیرفعال نمایید و بعد پروتكل های اضافی چون NetBEUI و IPX\SPX Compatible را بدون علامت نمایید. این كار به سیستم می گوید كه فقط از پروتكل معروف TCP\IP استفاده نمایید و نه پروتكل های دیگر.

ترمینال سرویس چیست و چگونه استفاده می شود؟
- ترمینال سرویس برنامه ای است كه بر روی ویندوز 2000 تا نسخه هایی از NT نصب می شود و امكان مدیریت از راه دور و در اختیار گیری صفحه یا میز كار سرور از راه دور را برای هر مشتری كه از ترمینال سرویس استفاده می كند فراهم می سازد. TS برای كار از پروتكل RDP یا Remote Desktop protocol استفاده می نمایید كه ارتباط میان سرور و مشتری را برقرار می سازد. هر كاربر می تواند در یك لحظه چندین جلسه كاری داشته باشد كه مستقل از هم به اجرای برنامه می پردازند. TS از برنامه های 16و 32 بیتی به برنامه های راس برنامه های مبتنی بر متن و 4PC های دستی پشتیبانی می نماید. این برنامه در دو حالت Application و Administrator نصب و اجرا می شود. در حالت اول اگر مجوز نداشته باشید ناچار باید هر سه ماه یكبار برنامه را مجددا نصب نمایید . كاربر می تواند بدون Logoff از یك جلسه كاری خارج شود. بهتر است TS را بر روی یك سرور عضو به جای كنترل حوزه نصب نمایید. زیرا منابع سرور را به سرعت كاهش می دهد. برای رسیدن به راندمان بالا بهتر است از كارتهای NIC ، با راندمان بالا و یا چندین NIC استفاده نمایید و نیز از هارد دیسكهای قوی و فایل سیستم NTFS جهت امنیت و كارایی بالا استفاده نمایید. كامپیوترهای كلدینت نیازی به قدرت پردازش بالا ندارند. یعنی از كلونیت ها مثل داس یا WFW از نسخه 16 بیتی كلدینت استفاده می كنند. برای این مشتریها می بایستی پروتكل TCP\IP نصب شود و برای PCهای دستی از ویژگی HPC3.0 استفاده نمایید. كاربران معمولی یا سبك (ligth ). كاربران ساخت یافته مبتنی بر وظیفه ( Task-based )‌ و كاربران پیشرفته. كاربران وظیفه گرا فقط یك برنامه مثل اكسل را در یك لحظه اجرا می كنند. كاربران ساخت یافته یك یا دو برنامه با كمترین پردازش را اجرا می كنند مثل پردازش كلمه و مرورگر وب ولیكن كاربران پیشرفته بیش از یك برنامه را اجرا می نمایند. TS به 10MB فضای RAM اضافی برای كاربران سبك (Light )‌ و حدود 21MB برای كاربران پیشرفته نیاز دارد.
برنامه های 16 بیتی راندمان كار را پایین می آورند و اجرای آن ها می تواند درصد كاربرانی را كه پردازنده پشتیبانی می كند تا 40% كاهش دهد و میزان حافظه را تا 50% برای هر كاربر افزایش دهد.

 


نوشته شده توسط مینا