تبلیغات
كامپیوتر - نرم افزار سمانتیك مكانی برای پنهان شدن نرم افزارهای هكرها
 نرم افزار سمانتیك مكانی برای پنهان شدن نرم افزارهای هكرها ... دریافت نرم افزار ,
شركت سمانتیك نسخه بروزی برای نرم افزار مشهور ضدویروس Norton System Works منتشر كرد تا مشكل امنیتی آن را كه باعث پنهان شدن نرم افزارهای هكری در آن می شد را از بین ببرد.
به گزارش بخش خبر سایت http://www.IRITN.com ، در این برنامه ضدویروس ، ویژگی به نام Norton protected Recycle Bin وجود دارد كه یك دایركتوری پنهان روی سیستم های ویندوز بوجود می آورد.
این ویژگی به كاربران كمك می كند فایل های حذف شده یا اصلاح شده را دوباره برگردانند اما پوشه مخفی شده شاید در طول اسكن كردن ویروس ها به طوردستی یا برنامه ریزی شده شناسایی نشوند.
این كار باعث می شود هكرها مكانی برای پنهان كردن فایل های بداندیش روی كامپیوتر پیدا كنند. شركت سمانتیك تاكنون گزارشی مبنی بر پنهان شدن كه مخرب در این پوشه دریافت نكرده است. انتشار نرم افزار به روز نیز برای از بین بردن امكان این نوع فعالیت بوده است.
زمانیكه ویژگی بازگرداندن فایل های حذف شده برای اولین بار معرفی شد. با پنهان شدن دایركتوری هكرها مطمئن شدند كه كاربر به طور تصادفی فایل های داخل آن را حذف نمی كند.
در نسخه بروزی كه برای Norton منتشر شده است دایركتوری Nprotect كه قبلا به صورت پنهان وجود داشت در وسط ویندوز به نمایش درمی آید كه به این دایركتوری اجازه اسكن شدن با نرم افزارهای ضدویروس را می دهد.
كاربران می توانند از طریق سرویس Symantec live Update نسخه جدید را دانلود كنند. برای نصب این نرم افزار سیستم دوباره راه اندازی می شود.

نوشته شده توسط مینا