تبلیغات
كامپیوتر - نصب مودم
 نصب مودم ... کامپیوتر ,

1-     برای نصب مودم در محیط ویندوز 2000 ابتدا روی آیکون My Computer کلیک کنید. اشاره گر موس را روی Control Panel منتقل و سپس دو بار کلیک کنید.

    نکته : نکته :اگر مودم شما از نوع External است برای ادامه مراحل زیر آنرا به کامپیوتر خود متصل کرده و روشن نمایید . 

2-     در Control Panel روی آیکون  Phone And Modem Options دوبار کلیک کنید .

3-   در این مرحله صفحهPhone And Modem Options را خواهید دید .چنانچه مانند ما از قبل Location خود را مشخص کرده باشید در قسمت Location اسم و کد محل خود( کشور خود ) را مشاهده می کنید.

چنانچه از قبل Location خود را معین نکرده اید می توانید با کلیک بر روی گزینه New مطابق شکل تنظیمات لازم را انجام دهید. نوع خطوط ارتباطی خود اعم از Tone یا Pulse را نیز مشخص نمایید

با کلیک بر روی Apply تنظیمات شما در کامپیوتر ظبط می شود و با کلیک بر روی Ok مجددا به صفحه Phone and Modems Options باز می گردید .

4-  حال جهت نصب مودم خود در صفحه Phone And Modem Options بر روی گزینه Modems کلیک کرده و گزینه Add را کلیک نمایید .  در این حالت شما شکل زیر را مشاهده خواهید نمود حال برای ادامه مراحل Next را کلیک کنید

5-   در کادر پرسشی زیر ویندوز 2000 مودم شما را با توجه به اینکه روی کدام Com Port  تنظیم شده است جستجو می کند.پس از فعال شدن گزینه Next بر روی آن کلیک کنید .

6-  در صورتیکه ویندوز 2000 مودم شما را شناسایی نکرد و یا آنرا بدرستی تشخیص نداد نوع مودم خود را از لیست مودمها انتخاب کنید در صورتیکه مودم شما در لیست موجود نبود دیسکت (و یا سی دی ) آنرا در درایو :A قرار دهید و روی Have Disk کلیک کنید.

  7-   در این مرحله پورت مورد استفاده توسط مودم را انتخاب کرده و روی گزینه Next کلیک کنید

8-     در این مرحله مودم شما با موفقیت نصب شده است بنابراین بر روی گزینه Finish کلیک کنید

9-     حالا شما می توانید از طریق صفحه Phone And Modem Options  واقع در Control Panel در قسمت Modems نام مودم خود را مشاهده کنید . با انتخاب گزینه Properties مشخصات مودم خود را ببینید . در صورت صحیح بودن مراحل بعدی را انجام دهید و در غیر اینصورت مراحل 1 تا 9 را دوباره انجام دهید .


نوشته شده توسط مینا